Categories

MěnaPodporuje:

maly alenas

Spookid stručně ve třech bodech

Spookid vymýšlí a vyrábí alternativní oblečení pro děti.

Originalita – taky vám a vašim dětem nestačí mainstream? Máte rádi věci, které se většině zdají "divné"? To jste tu dobře, vítejte na palubě!

Kvalita a zdravotní nezávadnost – samozřejmost. Výrobky jsou přece naší vizitkou, no ne? Používáme zdravotně nezávadné látky, nitě, barvy – všechno podle EU norem (i nad jejich rámec) a tedy bezpečné.

Česká práce
 – od nápadů, přes látky, šití a potisk – všechno děláme v ČR, žádná anonymní asijská práce (bez urážky). Své výrobce navíc známe osobně a to se pak za své oblečky můžeme doopravdy postavit. A vy taky.

Více o Spookidovi

„Protože všichni ti umělci, muzikanti, herci, milovníci horrorů, hlasité hudby, adrenalinu a vůbec všeho stojícího mimo hlavní proud (zkrátka alternativci) jsou také rodiči.“


Kolik lidí to během svých -nácti vidělo stejně: „Až přijde dítě, je konec. Už žádná kapela, plátna půjdou do sklepa, rukopisy skončí v koši, na kolo/prkno bude sedat prach, z nadupaných reproduktorů už leda pohádky. Pá pá koncerty, sbohem výstavy, au revoir divadla, na shledanou knížky, mejdany i festivaly.“ Některé tenhle osud opravdu potkal, a na své „mladické doby“ si s tichým úsměvem zavzpomínají akorát při návalu podzimní nostalgie nebo po výročních srazech se střední/vysokou školou. A to je naprosto v pořádku, pokud to tak chtějí.

Jsou ale i tací, kteří se této představě vzepřeli a namísto „konce mládí“ vzali přírůstek do rodiny jako jeho další etapu. Takoví, kteří dále žijí život po svém, aktivně dělají, co je těší, jenom se o to dělí s dalšími malinkatými lidmi. Takoví, jako my. A takovým zpravidla nestačí k životu klišé a zažité standardy – a to ani v oblečení.

Děti podle šablony? Nebrat…

Prvoplánově rozkošné motivy a pravidlo „holčičky v růžovém, chlapečkové v modrém“? Ne, díky.  Vždyť prckové, malí lidé, jsou každý jiný a každý má svou vlastní nezaměnitelnou osobnost! Proč by tedy měli vypadat jako výrobky centrální továrny na mimina?

Současný trh s dětským oblečením ale nedává člověku příliš na výběr. A protože stará čínská moudrost říká: „Lepší, než nadávat na tmu, je rozsvítit alespoň malou svíčku“, rozhodli jsme se (za povzbuzování okolí) s tím sami něco udělat.

Zrození Spookida 

V hlavě se začaly rojit nápady na designy, které bychom chtěli, aby jednou nosily naše vlastní děti. Ve spolupráci s kamarády grafiky jsme vytvořili několik různých námětů a motivů, které ovšem pořád jako by spojovalo něco „vyššího“. A tak se narodil Spookid – Bubáček, náš maskot a patron, který brzy začal žít vlastním životem a radit.

Hned na začátek si řekl o pořádné látky, aby mu v oblečení bylo příjemně, a o zdravotně nezávadné barvy potisku. Trval na tom, aby oblečky nebyly šité kdesi v anonymní továrně v Číně (co když je vyrábí podobné děti jako on sám v téměř otrokářských podmínkách?), a tak jsme se spojili se zkušenými šičkami na Moravě.

Dětské oblečení jinak

I když si u toho trochu vymýšlel, vedl nás Bubáček dobře. Díky jeho neustálým připomínkám totiž mohly vzniknout oblečky, vyráběné kompletně v České republice a navrhované mladými designéry, které mají všechny potřebné mezinárodní zdravotní atesty (na látku, na nitě, barvy i potisk). Zkrátka originální a ojedinělé oblečky, které nám chyběly, a do kterých můžeme s hrdostí nasoukat i vlastní potomky. Na počest a jako důkaz vděčnosti jsme tak podle našeho „rádce“ pojmenovali i samotnou značku – Spookid.

Příběh

Bubáčkova úloha nakonec daleko překročila hranici "pouhého" rádce a patrona značky, a tak si nakonec vydupal i svůj vlastní příběh. Ten průběžně dopisujeme a budeme jej spolu s obrázky uveřejňovat v samostatné podsekci stránek.


Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
DPH 0 Kč
Celkem 0 Kč

Ceny jsou s DPH

K pokladně